Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unica intretinatoare a familiei.Pot fi data in somaj?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unica intretinatoare a familiei.Pot fi data in somaj?

Buna ziua.In cadrul societatii in care lucrez,din lipsa de activitate, unele sectoare se inchid,iar personalul este dat in somaj. Va rog sa-mi spuneti, daca eu fiind divortata cu un copil in intretinere,pot fi data in somaj.Mentionez, ca postul de sef de depozit(gestionar) nu s-a desfiintat. In firma mai sunt colegi care ocupa acest post acest post, dar in alt sector. Multumesc!
Puteti fi disponibilizata , insa verificati daca la nivel de angajator (reg.intern si/sau ccm) sunt stabilite criteriile care se iau in considerare pentru stabilirea ordinii de prioritate la concediere.