Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratii pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratii pfa

buna ziua

cand se depun declaratiile pentru PFA anul acesta?
stiu ca sedepuneau unele luna ianuarie dar nu stiu care si restul in ce luni. termenele limita
va rog mult daca poate cineva sa ma ajute.
multumesc din suflet
Daca venitul estimat pentru anul 2015 difera cu cel putin 20%,in plus sau minus,fata de anul anterior,se depune D 220 pana la data de 31.01.2015. Daca nu, depuneti si 200/2014 si 220/2015(optional) pana la data de 25.05.2015. Se mai depune D 392 A sau B/2014 in functie de platitor/neplatitor TVA,pana la data de 25.02.2015. Daca platiti si CAS trebuie depusa si D 600 pana la data de 31.01.2015.