Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Obtinerea formularului A1
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Obtinerea formularului A1

buna ziua!in legatura cu formularul A1....nu se poate fenta toata ceasta nebuneala?....in loc de detasare spunem ca sunt in delegatie...care este diferenta.?va multumesc anticipat ast rasp
Delegarea poate fi dispusă pe o perioadă maximă de 60 de zile calendaristice în 12 luni, ea putându-se prelungi pentru perioade succesive de maximum 60 de zile calendaristice.
Detaşarea va presupune trimiterea temporară a salariatului, din dispoziţia angajatorului, la un alt angajator pentru executarea unor lucrări ale angajatorului la care este detaşat salariatul.
detaşarea poate fi dispusă din start pe o perioadă de un an, ea putând fi prelungită din şase în şase luni,