Forum Discuţii juridice Traduceri modificare lege traducatori autorizati
Discuție deschisă în Traduceri

modificare lege traducatori autorizati

Buna ziua,

Sunt traducator autorizat de Ministerul de Justitie in baza legii 178 / 1997 autorizatia 4855 / 2001.
Detin SRL cu activitate de traduceri NUMAI pentru limbile pentru care sunt autorizata si pentru consultanta.
Nu am alti angajati; folosesc o stampila in calitate de traducator si cea a SRL -ului pentru alte activitati de consultanta ; am cumparat si am rate pentru un birou aflat in apropierea notariatelor, o garsoniera modernizata , special pentru a deservi clientii care solicita servicii de traduceri ( doar pentru limbile pentru care sunt autorizata) .
Intrebare: trebuie sa desfiintez acest SRL ? daca da in ce consta infiintarea unui birou individual ( de fapt in aceasta forma SRL -ul meu este un birou individual ...)
Multumesc mult pentru rabdarea de a citi intrebarea si pentru amablilitatea de a-mi raspunde.
I. Dinu
Din punct de vedere contabil, pentru a desfiinta/inchide un SRL trebuie sa fie pe 0. Sa nu aveti credite (daca garsoniera e cumparata pe SRL - nu puteti inchide). Nu vad de ce ati inchide SRL-ul totusi?