Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registrul-inventar pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registrul-inventar pfa

cum se completeaza acest registru-inventar
In registrul inventar treceti intrarea bunurilor de natura obiectelor de inventar si a mijloacelor fixa achizitionate cu factura pe pfa la data din documentul de achizitie, vanzarea acestora conform documentelor de vanzare (factura), casarea acestora daca s-au deteriorat si nu mai sunt utilizabile, conform procesului verbal de casare si a documentului ca acestea au fost valorificate la firme specializate de colectare deseuri electrice (de exemplu).