Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sala aerobic
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sala aerobic

Buna ziua.Sunt instructor de aerobic si doresc sa-mi deschid propria sala.Am gasit un spatiu de inchiriat unde nu trebuie sa fac mari investitii si as dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru a functiona in buna regula.Adica trebuie sa imi fac PFA,sa umblu dupa zeci de aprobari? Multumesc.
Puteti sa va autorizati ca -pfa cu codul caen 9313 la registrul comertului. Apoi incheiati un contract de inchiriere pentru spatiu si obtineti autorizatiile pentru a desfasura acea activitate, pe pfa. Acele cheltuieli sunt deductibile. Daca spatiul e deja amenajat si dotat cu ce trebuie si are si toate autorizatiile, atunci nu va mai trebuie sa le obtineti dumneavoatra pe pfa si va e de ajuns contractul de inchiriere.
9313 Activitati ale centrelor de fitness Aceasta clasa include: -cluburi si centre de fitness si culturism. Aceasta clasa exclude: -pregatirea sportiva efectuata de catre profesori, antrenori, vezi 8551
Detalii la adresa [ link extern ]