avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN instructor de fitness (aerobic si ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN instructor de fitness (aerobic si antrenamente personale)

Buna ziua,

Am nevoie de o lamurire in privinta codului CAEN pe care trebuie sa il declare un instructor de fitness ( PFA care presteaza servicii in cadrul cluburilor de fitness - aerobic si antrenamente personale).
Acum 5 ani am deschis PFA-ul cu codul 9313, confirmat de cei de la Registrul Comertului ([ link extern ] ).
Nu imi este clar daca eu, ca instructor de fitness trebuie sa am codul 9313 (care face referire la sali/cluburi fitness si nu la activitatea pe care o presteaza antrenorul) sau 8551 ([ link extern ] ).


Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:21, 9 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
CAEN 9313 Activitati ale centrelor de fitness

Aceasta clasa include: -cluburi si centre de fitness si culturism

Aceasta clasa exclude: -pregatirea sportiva efectuata de catre profesori, antrenori, vezi 8551

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sala aerobic Ieleni Ieleni Buna ziua.Sunt instructor de aerobic si doresc sa-mi deschid propria sala.Am gasit un spatiu de inchiriat unde nu trebuie sa fac mari investitii si as dori sa ... (vezi toată discuția)
Cod caen pfa instructor de fitness rizeamihai578 rizeamihai578 Sunt instructor de fitness și doresc să îmi înființez un PFA în acest domeniu. Vreau să pot presta activitatea la sala de fitness, la domiciliul ... (vezi toată discuția)
Ce coduri caen sa aleg pt un srl-d Ral_uca Ral_uca Buna ziua, Pentru infiintarea unui SRL-D in vederea obtinerii de finantare nerambursabila (10 000 eur) as dori sa ma ajutati in alegerea codurilor CAEN ... (vezi toată discuția)