Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN instructor de fitness (aerobic si ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN instructor de fitness (aerobic si antrenamente personale)

Buna ziua,

Am nevoie de o lamurire in privinta codului CAEN pe care trebuie sa il declare un instructor de fitness ( PFA care presteaza servicii in cadrul cluburilor de fitness - aerobic si antrenamente personale).
Acum 5 ani am deschis PFA-ul cu codul 9313, confirmat de cei de la Registrul Comertului ([ link extern ] ).
Nu imi este clar daca eu, ca instructor de fitness trebuie sa am codul 9313 (care face referire la sali/cluburi fitness si nu la activitatea pe care o presteaza antrenorul) sau 8551 ([ link extern ] ).

Va multumesc.
CAEN 9313 Activitati ale centrelor de fitness

Aceasta clasa include: -cluburi si centre de fitness si culturism

Aceasta clasa exclude: -pregatirea sportiva efectuata de catre profesori, antrenori, vezi 8551