Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bani Europeni primiti in perioada concediului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bani Europeni primiti in perioada concediului de crestere a copilului!!!

Buna ziua,

Intrebarea mea este referitoare la Legea nr.126/2014 privind concediul si indemnizatia de crestere a copilului, in care este precizat faptul ca NU se suspenda indemnizatia in cazul in care persoana indreptatita primeste diverse sume in baza legii. Nelamurirea mea este, daca stie cineva, ce se intelege prin "diverse sume in baza legii" ? Intreb asta pentru ca, am un PFA care este suspendat de cand am intrat in concediu de crestere a copilului, insa am accesat un Proiect European pentru care va trebui sa redeschid PFA-ul si prin care voi incasa prin luna mai 25000 euro din proiectul pe care l-am incasat. Oare daca primesc banii acestea o sa mi se suspende indemnizatia lunara???

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Luati legatura cu Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (AJPIS) cea care aproba si plateste indemnizatia pentru concediu crestere copil (CCC).
Multumesc! Voi incerca sa aflu un raspuns acolo!