avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... atestat administrator imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

atestat administrator imobil

intrebari la testele tip grila
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 09:46, 23 Noiembrie 2018
Concret care este intrebarea dvs ?
Daca este test grila ,pe cale de consecinta exista intrebari la care trebuie sa raspundeti
Se poate sa avem in continuare acelasi administrator,primaria sect 3 a dat termen 20 de zile .Ce solutii avem?
Puneti o intrebare normala...''primaria sect 3 a dat termen 20 de zile ''.....pentru ce v-a dat termen? Ce are administratorul vechi?
Atestatul administratorului a expirat si Primaria sect 3 a recomandat angajarea altui administrator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Art.106. - Persoanele fizice atestate pentru funcţia de administrator în
conformitate cu prevederile Legii nr.230/2007 privind înfiinţarea, organizarea
şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari, cu modificările şi completările
ulterioare, pot îndeplini funcţia de administrator numai dacă, în termen de 12
luni de la intrarea în vigoare a prezentei legi obţin certificate de calificare
profesională care dovedesc calificarea profesională pentru a îndeplini
ocupaţia de administrator, în conformitate cu prezenta lege.

Asta este din legea 196/2018.Nu vad cum i-ar fi expirat atestatul deja....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atestat administrator de imobile Crina04iulie Crina04iulie O persoana fizica atestata administrator de imobile pe perioada nedeterminata in baza legii 230/2007, pe noua lege 196/2018 este obligată să se reatesteze ? ... (vezi toată discuția)
Atestat administrator dritaS dritaS Am obținut atestatul de administrare imobile în urmă cu aproximativ 10 ani.In 2013 când era obligatorie înființarea unei persoane juridice privind ... (vezi toată discuția)
Bună seara am diploma de absolvire cursuri administrator, și ... Aliisa Aliisa Bună seara am diploma de absolvire cursuri administrator, și Atestat eliberat de primar perioada nedeterminata, Mai trebuie obținut certificatul de ... (vezi toată discuția)