Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... atestat administrator imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

atestat administrator imobil

intrebari la testele tip grila
Concret care este intrebarea dvs ?
Daca este test grila ,pe cale de consecinta exista intrebari la care trebuie sa raspundeti
Se poate sa avem in continuare acelasi administrator,primaria sect 3 a dat termen 20 de zile .Ce solutii avem?
Puneti o intrebare normala...''primaria sect 3 a dat termen 20 de zile ''.....pentru ce v-a dat termen? Ce are administratorul vechi?
Atestatul administratorului a expirat si Primaria sect 3 a recomandat angajarea altui administrator
Art.106. - Persoanele fizice atestate pentru funcţia de administrator în
conformitate cu prevederile Legii nr.230/2007 privind înfiinţarea, organizarea
şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari, cu modificările şi completările
ulterioare, pot îndeplini funcţia de administrator numai dacă, în termen de 12
luni de la intrarea în vigoare a prezentei legi obţin certificate de calificare
profesională care dovedesc calificarea profesională pentru a îndeplini
ocupaţia de administrator, în conformitate cu prezenta lege.

Asta este din legea 196/2018.Nu vad cum i-ar fi expirat atestatul deja....