Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna neplatita de asigurator!
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna neplatita de asigurator!

Buna seara,
Asiguratorul masinii mele, refuza sa plateasca reparatia masinii pe care am lovit-o. Am primit citatie sa ma prezint in instanta si sa platesc eu in locul Asiguratorului meu, avand in vedere ca acesta nu s-a prezentat in instanta la cele doua infatisari.
Constatarea amiabila a fost facuta la sediul pagubitului,iar eu nu am adus la anuntat asiguratorul meu cand am produs dauna.

Are vre-o relevanta?
Sunt buna de plata?

Multumesc anticipat!
AndreeaIvan a scris:

Degeaba platesc asigurare...

Daca nu plateati asigurarea, toate raspunsurile ar fi fost ca trebuie sa platiti dv.dauna si nu asiguratorul RCA!