Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... programul START
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

programul START

Buna ziua,
In cadrul programului START finantat de uniunea europeana pot aplica cu o intreprindere individuala?
Programul START este finantat de Guvernul Romaniei, nu este finantat din fonduri structurale.
Acest program nu finanteaza decat SRL, SRL-D.
Pentru I.I. exista finantari, tot de la Guvern prin alte programe, depinde de domeniul de activitate sivechimea I.I. Gasiti detalii intr-un topic al acestui forum:
www.avocatnet.ro/content/for...
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
Multumesc pentru raspuns.
Inca o intrebare:exista mai multe programe (programul economic social,programul pt dezvoltarea imm in mediul rural,program pt femeimanager si schema de minimis "locuri de munca subventionate").Eu am o II si as vrea sa aplic la aceste programe cu cel putin 2 proiecte(modernizare spatiu comercial in mediul rural,deschiderea unui salon cosmetic si eventual a unei croitorii tot in mediul rural).Pot aplica cu aceeasi firma cu toate proiectele sau trebuie pt fiecare proiect firma separata?Multumesc
Daca proiectele dvs vizeaza 2 coduri CAEN diferite puteti aplica pentru aceste programe in acelasi timp cu aceeasi firma.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
multumesc pentru raspunsuri