Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instiintare dupa pronuntare dupa 7 luni
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Instiintare dupa pronuntare dupa 7 luni

Fiul meu are un proces la judecatoria din Pitesti. Dupa vreo 40 de sedinte, in sfarsit, s-a dat o pronuntare pe Internet in iulie 2014. Pana azi nu a primit nicio instiintare scrisa de la Judecatoria.
Ce ma sfatuiti sa fac.
Nu s-a redactat hotararea si de aceea.
Cat timp este necesar pentru aceasta redactare??
Termenul recomandat este de 30 de zile dar in realitate poate dura si pana in 5-5 luni pana se comunica hotararea pronuntata .