Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate STASURI vechi
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

STASURI vechi

Buna ziua,
Stie cineva unde gasesc un STAS vechi cu nr 11984/1983?
Numai acolo se gasesc suprafetele echivalente termic al caloriferelor vechi din fonta utilizate in blocurile de apartamente. Cartea tehnica a blocului in care locuiesc s-a pierdut si avem nevoie de aceste date pentru determinarea noilor suprafete echivalente termic pentru corpurile de incalzire ce au fost modificate de-alungul anilor.
Multumiri
cel msi sigur la biblioteca publică.