avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Un asociat unic si administratir(desemnat prin act constitutiv) poate avea si contract de munca la firma proprie?















Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:01, 13 Februarie 2015
Asociatul unic poate avea calitatea de salariat la societatea al carei asociat unic este.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator cu ctr.munca? Monica H. Monica H. asociatul unic care este si administrator al unui SRL poate avea contract de munca?? Art. 196 ind.1. (3) din lege spune ca \\" Asociatul unic poate avea ... (vezi toată discuția)
Ca asociat si administrator al unei societati comerciale, pot lucra fara contract individual de munca? adriacst adriacst Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema . Eu si sotul meu suntem asociatii unei SRL, eu detin si calitatea de administrator. Am deschis un ... (vezi toată discuția)
Actionar unic, administrator si salariat in acelasi timp la srl mdutan mdutan Buna ziua, Intentionez sa imi deschid in SRL in perioada urmatoare si nu reusesc sa ma lamuresc cu privire la urmatorul aspect: Fiind actionar unic si ... (vezi toată discuția)