Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Problema asigurare CASCO
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Problema asigurare CASCO

Buna seara,

Am patit un accident unde am fost eu vinovat. Am facut amiabila doar ca prima pagina din acel formular am gresit-o cand am completat-o. Apoi am completat a doua pagina, am facut un xerox si apoi originalul l-am dat persoanei pe care am lovit-o si eu am ramas cu copia semnata de acesta cu pixul.

Se poate sa am problema la Casco sa nu-mi accepte acest formular daca nu este hartia originala(specifica) ?
In mod normal nu ar trebui sa aveti avand in vedere ca nu e caz de regres. Ii spuneti asiguratorului ca ambele formulare sunt depuse la asiguratorul RCA si dvs v-ati facut o copie .
Probabil primul exemplar l-ati distrus ca sa nu se poata invoca gresala cu intentie!
nucu$, utilizator