avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diferenta intre \\"SCUTIRE PERSONALA\\" și \\"SCUTIRE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diferenta intre "SCUTIRE PERSONALA" și "SCUTIRE PERSONALA MAJORATA"

Recent am descarcat o cerere pentru Scutire impozit pe venit din salariu , care sa o completez, - (o găsiți aici [ link extern ] ă?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:28, 24 Februarie 2015
Sunteti din Republica Moldova, intrucat link-ul oferit este valabil numai in aceasta tara?
Nu sunt, dar acolo am gasit formularul....cred ca este unul valabil si pentru la noi in tara..nu?
Acest formular nu are valabilitate la noi in tara.

Spuneti-ne exact care este nelămurirea dvs.
Doream sa știu ce cerere trebuie sa completez pentru a fi scutit de impozit pe venitul din salariu. (conform art.26, lit.a) din legea 448, pentru persoane cu handicap - am grad de invaliditate)
Ultima modificare: Duminică, 22 Februarie 2015
sunsray, utilizator
Uitati aici un model:
[ link extern ]

[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Scutiri de impozite pentru persoanele cu handicap accentuat BG BG Buna ziua! va rog sa ma ajutati cu un raspuns cu privire la actul normativ care prezinta scutirile de impozite de care beneficiaza o persoana cu handicap ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe salariu sirbualexandru sirbualexandru mentionez ca am certificat de handicap gradul 2 accentuat dobandit pe 16 oct. 2014 ,am trimis la serv un examplar (mentionez ca sunt politist)si mi-a venit o ... (vezi toată discuția)
Impozitare si taxa auto - persoana cu handicap vitan_diana vitan_diana Sunt persoana cu handicap de vedere accentuat, nedetinatoare de permis auto. Dorim sa ne achizitionam un autoturism, autoturism ce dorim sa il inmatriculam pe ... (vezi toată discuția)