avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Sesizare, reziliere contract dupa o ora de la semnare
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Sesizare, reziliere contract dupa o ora de la semnare

doresc sa aduc o problema cu vodafone ,am semnat un cntract,ca primarul ,pentru un telefon o cartela,cu prelungire pe doi ani la tableta contractul pos.nr.14760946 cu 50 ron pe 24 de luni ,dupa o ora ma antorc la mag. fac sesizare scrisa solicit rezilierea contractului din 29 01 2015 pe 30 01 2015 alta sesizare cu n r.13183187 ,vorbesc cu andreea robot minute bune ,cu oeratori ,fara succes,reclamatii la opc..nr,. inreg.2316/11 02 2015,,raspunsul dupa 30 zile am primit factura in care apare si tableta pe contractul contestat,va rog ma poate ajuta cineva ca legea 449/2003 este ambigua .
Cel mai recent răspuns: gruiaiordan , utilizator 11:24, 22 Februarie 2015
Nu inteleg care e problema, incercati sa fiti mai clar in exprimare.
reziliera contractului la tableta deorece mai am o tableta 4g, si 2 tel. val.abon.este de150 ron cu tabteta ajunge la 232ron, pensia mea este de 539 ron,multumesc frumos.
Pai daca nu vroiati tableta, de ce v-ati luat una ? Tableta unde e , la dvs sau la ei ?
am crezut ca este la fel ca tel.,cu prelungire de contract pe 2 ani,tableta este la mine nu am mai pus mana pe ea d,e atunci,exista o lege in acest sens ,de-a returna serviciul si tableta /?
din 1998 sunt abonat la connex ,vodafone apare mai tarziu ,am solicitat telefon,dupa,ani,am marit abonamentul la doua tel.si sotia,,in urma cu un an am facut abonament de tableta pentru nepot daca aveam bani cumparam cu chas,,cu cea de-a doua pot spune ca am fost pacalit crezand ca-i mokka, sper ca am fost anteles astept sfaturi concrete multumesc .

Alte discuții în legătură

Garantie telefon mobil pepelutza pepelutza Mon, August 16, 2010 1:16:01 PM garantie ... From: Pepelea Vlad <pepelutza@yahoo.com> [Chat now] ... View ... (vezi toată discuția)
Orange Petrina l Petrina l Bună seara, scuzați deranjul vin și eu cu o problema : tatăl meu a fost sunat de un operator de la Orange dacă dorește o tableta cu doar 80 lei ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract vodafone Dorina Dorina Dorina Dorina Buna seara.Tatal meu a facut un contract la vodafon tel mobila in mai2015.Am sunat de nenumarate ori la bucuresti la dansii pentru rezilierea contractului si ... (vezi toată discuția)