Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Dividente SIF Muntenia
Discuție deschisă în Bursa de valori

Dividente SIF Muntenia

Deoarece pentru anul 2013 SIF Muntenia nu a acordat dividente , in anul 2014 la BCR nu s-a dat si nu se stia nimic despre acest subiect.
In anul 2015 , am intrebat la BCR ce se stie despre aceste dividente de la SIF Muntenia, si mi s-a raspuns ca nu se mai dau prin unitatile BCR , iar angajatii bancii nu stiu nimic despre aceste dividente.
La SIF Muntenia suna ocupat sau nu raspunde nimeni.
Ce ma indrumati sa fac sau ce stiti despre aceste dividente de la SIF Muntenia si daca e bine sa mai pastrez sau nu acele actiuni.
Luati legatura cu cei de la depozitarul central pentru a vedea care e procedura de a declara acolo, pe langa datele proprietarului actiunilor si un cont bancar. Specificati ca sa fie valabil la toate SIF-urile si apoi an de an va vor vira ei direct banii in acel cont.
Pentru acest an va rog sa cititi informatiile de la adresa [ link extern ]