Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG completare formulare 392A (sau 392B) si 101
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG completare formulare 392A (sau 392B) si 101

Buna ziua,
sunt presedintele unui ONG infiintat in august 2014.
As dori sa stiu daca cele doua formulare , 392A (sau 392B) si 101 trebuie completate si depuse pana maine, 25.02.2015, si de catre ONG-ul nostru.

Multumesc!

Da, ambele pe cd si listate in doua exemplare, la ghiseu. Declaratia 101 se depune si cu zero.
Se depun doar daca organizatia a avut activitate economica. Altfel nu se depune nici declaratie 101 (daca in declaratia 010 nu s-a declarat ca platitor de impozit pe profit) nici 392A sau 392B.
radumititean, utilizator