Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camere de supraveghere casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camere de supraveghere casa

Imi construiesc o casa in sectorul 3 si mi.a fost sparta deja de 2 ori . Doresc sa.mi montez camere de supraveghere dar vecinii mi.au cerut ca acestea sa nu le filmeze si pe ei sau proprietatile lor. Ce am de facut in aceasta situatie?
Apelati la firma autorizata sa instaleze sisteme de supraveghere
Buna ziua,

Cererea vecinilor e absolut normala si legala. Montati camerele doar spre casa si curtea dvs. Altfel incalcati dreptul la viata privata a vecinilor.

Succes,