Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Datorie catre o firma intrata in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Datorie catre o firma intrata in insolventa

Buna ziua,
Ca Pfa am o datorie de aprox 2600 lei catre un furnizor, dar in evidentele mele contabile rezulta suma de 2000 lei. Pentru diferenta am chitante, le-am trimis scanate la departamentul contabil, dar nu le-au scazut din sold. In plus, este emisa o factura pe numele meu, in valoare de 150 lei, care nu a ajuns in posesia mea, iar exemplarul lor nu este semnat si stampilat. Ii pot actiona in judecata pentru fals in acte?
Multumesc.
Pare mai degraba o neintelegere comerciala. Nu cred ca aveti probe suficiente pentru a acuza de infractiunea de fals in acte.