Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului agent interventie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului agent interventie

cine ma poate ajuta cu fisa postului pentru agent de interventie lucrez la o firma de paza. astept raspunsuri la adresa de mail onutza_draguta@yahoo.co.nz .multumesc
FISA DE POST : Agent de pază/agent de interventie

Organizatia: SC ……………. SRL
Denumirea postului: Agent de pază/agent de interventie
Codul COR:
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :
Munca de paznic sau de agent de paza este aceea de a pazi cladirile pentru care a fost angajat.

ATRIBUŢIILE POSTULUI
o sa pazeasca cladirile pentru care a fost angajat
o sa pazeasca cladirile si facilitatile, sa colecteze taxe si sa emita chitante
o sa pazeasca vehicule în parcarile particulare, sa le primeasca, sa colecteze contravaloarea parcarii si sa dea instructiuni unde sa fie parcate acestea
o sa pazeasca gradini, parcuri si locuri de joaca
o sa inspecteze cladirile si facilitatile însotit de un câine de paza
o sa verifice ca barierele mecanice sa nu fie avariate
o daca are un câine de paza trebuie sa îl îngrijeasca
o sa protejeze cladirile si bunurile împotriva furtului, avarierii, dezastrelor naturale etc. (pe lânga acestea, sa previna incendiile)
o sa consemneze tot ce este legat de cladirea sau cladirile pe care le are în paza.

DESFASURAREA ACTIVITATII
o în diferite încaperi,
o coridoare,
o sali de motoare sau subsoluri de cladiri care trebuie pazite,
o în fata cladirilor si
o în jurul acestora.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:

Echipamentele si instrumentele include:
o un monitor de supraveghere a cladirii de pazit,
o o lanterna,
o un transmitator radio,
o un câine de paza,
o sau o arma de foc.

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
o persoana de încredere, cu reactii rapide,
o sa aveti o memorie buna.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare:
O practica în domeniu este suficienta, fara alte cerinte de scolarizare.

CONDIŢIILE POSTULUI DE MUNCÃ
o Program de lucru: munca in schimburi

Sef Serviciu Angajat,

Data: ..............................
;)