avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Trecere PFA de la norma de venit la impozitare in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Trecere PFA de la norma de venit la impozitare in sistem real

Buna ziua, se poate face trecerea (cat mai rapida) a unui PFA de la impozitare la norma de venit la impozitarea in sistem real?

Multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 8 Martie 2015
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:10, 8 Martie 2015
La anul, in luna ianuarie, prin completarea in mod corespunzator a declaratiei 220.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 220-privind venitul estimat diana20 diana20 Buna ziua, am un PFA prin care imi desfasor activitatea de Taximetrist. Functionez din 2003, iar pana acum am platit impozitul forfetar.Acum 2 saptamani mi s-a ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen pfa, norma de venit MrDerpson MrDerpson Salut, In cazul in care un PFA a fost deschis in Mai 2014 (sistem real, consultanta in afaceri), cand se poate face trecerea la un alt cod CAEN pentru ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 - pfa norma de venit ipi ipi Declaratia 220 trebuie oare depusa pt. un PFA infiintat in 2010? (vezi toată discuția)