Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare obiecte de inventar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare obiecte de inventar

Buna ziua. As dori sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema. As dori sa vand niste masinarii de vulcanizare si service auto ( masina de jantat, recuperator ulei, masina echilibrat, truse chei, cheie dinamometrica) ce documente trebuie sa intocmesc? Vreau sa suspend societatea ca nu mai avem activitate . Mentionez faptul ca obiectele de mai sus sunt uzate.
Se emite factura si chitanta, daca se incaseaza cu numerar.