avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Portal anunturi cu plata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Portal anunturi cu plata

Doresc sa dezvolt un portal de anunturi cu plata. Am nevoie de societate comerciala sau PFA? Sau nu este necesar.

Daca am nevoie, as prefera PFA, de ce cod caen e necesar?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: cali4vm , utilizator 13:12, 25 Martie 2015
Neaparat trebuie sa va inregistrati o entitate pentru desfasurarea de activitati generatoare de venituri. PFA sau I.I. este o.k., iar codul CAEN este 4791-comert prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet.
va multumesc Atticus!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie pentru un site cu anunturi valentina370 valentina370 Buna ziua, va rog spuneti-mi daca am o intrepridere individuala neplatitoare de TVA in al carui certificat constatator este trecut \" 4791-comert prin ... (vezi toată discuția)
Forme legale pentru comert Razvan961 Razvan961 Vă salut! Doresc sa cumpar obiecte din afara UE pe care apoi sa le vand, eventual prin intermediul internetului și al vrea să știu care este cea mai ... (vezi toată discuția)
Cod caen vanzare bijuterii argint gravate connie74 connie74 Buna ziua, doresc sa comercializez on-line bratari cu diverse accesorii din argint personalizate prin gravare. Accesoriile le iau de la un agent comercial, ... (vezi toată discuția)