Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Portal anunturi cu plata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Portal anunturi cu plata

Doresc sa dezvolt un portal de anunturi cu plata. Am nevoie de societate comerciala sau PFA? Sau nu este necesar.

Daca am nevoie, as prefera PFA, de ce cod caen e necesar?

Multumesc
Neaparat trebuie sa va inregistrati o entitate pentru desfasurarea de activitati generatoare de venituri. PFA sau I.I. este o.k., iar codul CAEN este 4791-comert prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet.
va multumesc Atticus!