Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN vanzare bijuterii argint gravate
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN vanzare bijuterii argint gravate

Buna ziua, doresc sa comercializez on-line bratari cu diverse accesorii din argint personalizate prin gravare. Accesoriile le iau de la un agent comercial, gravarea o realizez la altul, eu realizez grafica pentru personalizare. Ce coduri CAEN sunt necesare pentru a realiza vanzarea lor in cadrul unui magazin on-line de cadouri personalizate. Mentionez ca sunt PFA. Multumesc.
In principiu este necesar doar cod CAEN 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet care include comertul cu amanuntul al oricarui tip de produs prin internet dar puteti adauga si 4777 - Comert cu amanuntul al ceasurilor si bijuteriilor desi acest cod se refera la magazine specializate
Si pentru grafica realizata codul CAEN este 7410 - Activitati de design specializat care include si designul/grafica pentru bijuterii
MARIO-FLORA NECTARIA, Avocat
Va multumesc. Ma gandeam sa nu trebuiasca sa adaug si vreun cod CAEN legat de bijuterii din materiale pretioase. Eu am cele doua coduri mentionate, 4791 si 7410.