Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... text de lege
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

text de lege

Exista vreun text de lege care precizeaza ca un contribuabil nu poate contesta o sanctiune aplicata de catre un functionar public?
Nu.
La ce va referiti exact ? Poate nu puneti intrebarea potrivita.
;;„La data suspendării unitatea este sigilată de echipa de control şi se afişează la loc vizibil un anunţ cu textul: „Activitate suspendată de Antifraudă – ANAF pentru neemiterea bonurilor fiscale”, iar pe durata suspendării unitatea rămâne sigilată. Este important de menţionat că plângerea nu mai suspendă executarea sancţiunilor dispuse pentru sancţionarea abaterilor menţionate, iar ruperea sigiliului constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de până la un an|”, se mai spune în comunicat.;;MI SE PARE ABERANT ACEST ARTICOL
1.NU AI DREPTUL SA DEPUI PLANGERE
2.DACA CINEVA RUPE SIGILIU UNITATII(CARE ESTI CHIRIAS) TE DUCI LA PUSCARIE 1 AN
ACUM FIE VORBA INTRE NOI CONTROLUL SE FACE LA SOCIETATE,AMENDA SE DA SOCIETATII,CINE INTRA LA PUSCARIE? ADMINISTRATORUL,VANZATORII ???
Nu mai scrieti cu majuscule.
Nu scrie ca nu poti depune plangere.