avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare

Buna ziua.Sunt functionar intr-o intreprindere.De putin timp ne-au fost renegociate salariile iar eu dupa renegociere, am salariul mai mic cu cateva sute de lei fata de ceilalti colegi functionari avand aceleasi obligatii in fisa postului.Ce ma sfatuiti sa fac?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:30, 20 Martie 2015
sa va duceti la director , si sa negocciati salariul e un drept al dumneavoastra se poate .
Cine v-a renegociat salariile ?
Firma.S-au marit salariile tuturor angajatilor.
Salariul dvs a crescut fata de cum era sau a scazut ?
Salariul meu a crescut dar nu la acelasi nivel cu a celorlalti functionari din firma.(Ce inseamna functionar 02)

Alte discuții în legătură

Neacordarea majorarii salariale Shakur28 Shakur28 Buna ziua Este legal sa refuzi majorarea salariului unui angajat in conditiie in care toti angajatii firmei au primit majorari? Mentionez ca si cei care ... (vezi toată discuția)
Discriminare cim cu timp partial ionii ionii Buna ziua Am nevoi de ajutor –voi relata pe scurt situatia In cadrul firmei unde lucrez s-a negociat un nou CCM la nivel de unitate si o noua grila de ... (vezi toată discuția)
Discriminare la locul de munca ? Dani1993 Dani1993 Lucrez intr un magazin din mall.Aceasta firma care detine acest brand are cate 2 magazine deshise in fiecare mall din Bucuresti. S a marit salariul la toti ... (vezi toată discuția)