Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ADEVERINTA DE MATERNITATE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ADEVERINTA DE MATERNITATE

Cine ma poate lamuri cu ce data trebuie eliberata (sau se elibereaza conform legii) adeverinta de maternitate pentru serviciu de catre medicul ginecolog?
De la data constatarii sarcinii sau de la data cand fatul devine viabil?
Si unde este stipulat in lege acest lucru? unde trebuie sa caut informatia?

Multumesc pentru ajutor!
Rectific, OUG 96/2003. Se vede ca nu am baut cafea :)