Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lntrerupere preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lntrerupere preaviz

stiu ca zilele de concediu medical intrerup si prelungesc perioada de preaviz.
este aces lucru valabil si pentru zilele libere primite cu ocazia casatoriei/decesului/nasterii ?

multumesc
Zilele libere platite nu suspenda CIM, deci nu intrerup nici preavizul.
Zilele libere platite acordate in cazul unor evenimente familiale deosebite nu supenda perioada de preaviz.

Acestea se pot suprapune cu perioada de preaviz.