Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prima depunere REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prima depunere REVISAL

Care sunt pasii pentru generarea fisierului pentru prima transmitere depunere la ITM -Revisal versiunea 5.0 8. 033
Pasii sunt urmatorii :
- Generarea se poate face apeland butonul "Generare registru" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Registru".

- Aplicatia afiseaza lista de contracte care vor fi exportate. Pentru a genera registrul, utilizatorul apasa butonul "Salveaza", urmand a selecta calea de pe discul local unde acesta va fi salvat.

- Odata salvarea efectuata cu succes, aplicatia afiseaza un mesaj de informare: Angajator exportat cu succes.

Pentru prima depunere la sediul inspectoratului teritorial de munca a registrului adresa de inaintare este insotita de o copie a certificatului de inmatriculare la registrul comertului, a certificatului de inregistrare fiscala, respectiv o copie a actului de identitate — in cazul angajatorului persoana fizica.
Vă mulțumesc mult!