avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi

Conferință avocatnet.ro: Avalanșă de modificări în Codul muncii - analize și detalieri. Tot ce trebuie să știe angajatorii pentru conformare la noua legislație. Rezervă loc și participă → 

Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu

cum se calculeaza salariul daca am lucrat 102 ore platite cu 150 la suta si 48 ore cu 200 la suta,in contract ora fiind de 10 lei plus 50 la suta spor
multumesc
Cel mai recent răspuns: iuliamaria61 , utilizator 08:50, 30 Martie 2015
ora = 15 lei
102 ore x 150 % + 48 ore x 200%
Valoare 102 ore = 102 ore x 10 lei/ora x 150%
Valoare 48 ore = 48 ore x 10 lei/ora x 200%
multumesc pentru raspuns ,in contract scrie 10 lei ora plus 50 la suta spor de urgenta iar zilele de week end cu 200 la suta
,nu reuseam sa inteleg de unde iese un brut de 2531 la acest numar de ore,eu puneam sporul si la ziua de week end

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor de noapte ,spor de weekend dascalumihaita64 dascalumihaita64 buna ziua! Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: Cum trebuie platit sporul de weekend in cazul in care se lucreaza si noaptea,ture 12/24 ... (vezi toată discuția)
Salariu post paza permanent niccu niccu Buna ziua. Cum se calculeaza salariul pt.un post de paza permanent si care sunt sporurile? De noapte,de weekend,de zile libere lucrate oficial. Mulțumesc (vezi toată discuția)
Lucrul si sambata anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez in cazul in care in cadrul societatii se lucreaza in fiecare sambata, prin rotatie. Trebuie anuntat la ITM ... (vezi toată discuția)