Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Evidentiere intrari de marfa de la producatorii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Evidentiere intrari de marfa de la producatorii agricoli?

Un comerciant cu firma (SRL sau PFA) ce vinde produse de la producatori (legume si fructe), in ce fel evidentiaza produsele in contabilitate, ce documente trebuiesc intocmite in conditiile in care acei producatori sunt persoane fizice ?
Cumpararile de la persoanele fizice cu carnet de producator se fac cu borderoul de achizitie. Apoi completati nir.