Buna.
Am si eu o nelamurire, recent am fost sanctionat disciplinar cu avertisment scris.
Motivul a fost ca nu am raspuns la telefonul de serviciu sefului meu aproximativ 3 ore in timpul programului de lucru. După 3 ore l am sunat înapoi dar era foarte nervos şi m a sanctionat.
Doresc sa contest sanctiunea in instanta si nu stiu ce motiv sa gasesc care sa fie cat mai plauzibil.
Eu ma gandeam sa zic ca mi a fost descarcat telefonul si din cauza asta nu am putut sa raspund. Dar mă gândesc să nu fie interpretata ca o neglujenţă din partea mea.Totusi eu lucrez de acasa si firma nu imi plateste curentul pt încărcarea telefonului şi în altă parte nu am unde să îl încarc decât acasă.
Şi dacă firma nu plăteşte curentul eu ce fac ?
Ajutor
Liviu Popescu
Anul trecut in luna noiembrie am fost concediat pentru faptul ca am acumulat trei avertisemente in decursul unui an de zile pentru o fapta prev. in r.o.i. sub ... (vezi toată discuția)