Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime-voluntariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime-voluntariat

Daca o persoana care este voluntar cere o adeverinta de vechime desi contractul de voluntariat nu s-a incheiat,angajatorul este obligat s-o elibereze?
Aveti un meodel de adeverinta de vechime pentru voluntariat?
Multumessc!
Daca nu s-a incheiat un contract de voluntariat, atunci nu vad cum se poate elibera o astfel de adeverinta.
Aveti un model?
Un model de contract sau de adeverinta?
Adeverinta de vechime pentru o persoana care a fost voluntara.
Perioada nu constituie vechime in munca , ci vechime in specialitate conform Legii 78/2014.

Vedeti daca va ajuta aceste link-uri:
[ link extern ]