Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Info legat de domeniu web
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Info legat de domeniu web

Salut, am on intrebare!
Daca detin un domeniu web cu numele unei vedete..sa zicem www.luminitaanghel.ro si pe el postez informatii care nu au nicio legatura cu vedeta in sine, se considera ca fac ceva ilegal?
Este ilegal sa detin un domeniu web cu numele unei persoane celebre?
blecota, utilizator
Chiar daca nu utilizati site-ul respectiv pentru a crea confuzie in randul utilizatorilor sau nu aduceti atingere reputatiei doamnei mentionate (ma refer la exemplul dat de catre dvs.), oricand va puteti trezi cu actiune in instanta.