avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Act aditional
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Act aditional

buna ziua. Am prelungit prin act aditional in termen un contract de servicii pentru inca 1 an. Inytrebarea e daca la anul il pot prelungi cu inca 1 an. multumesc
Cel mai recent răspuns: vlad nicolae , moderator 16:19, 2 Aprilie 2015
Buna ziua,

prelungirea unui contract se poate face in functie de prevederile cu privure la prelungire prevazute in contract.

Daca in contract nu este limitata prelungirea , desigur ca puteti prelungi din nou, pe ce perioada agreeati cu partenerul.

Succes!
multumesc
cu conditia sa va incadrati in valoarea si cantitatile maxime ale contractului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se prelungeste un contract munca ganca ganca buna ziua! eu lucrez cu contract de munca pe perioada determinata in martie mi-a expirat contractul si de la birouri mi-au spus ca mi-au prelungit contractul ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada determinata Laura_Lau Laura_Lau Buna ziua, As avea o intrebare legata de art. 82 alin. (4) Codul Muncii, in cadrul acestuia stipulandu-se ca intre aceleasi parti se pot incheia succesiv ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata prelungire acte adiționale CristianaGh CristianaGh Buna ziua! Pentru un contract de munca încheiat pe o perioada determinata de 1 an , se incheie înainte de expirarea acestuia , un act adițional pentru ... (vezi toată discuția)