Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Act aditional
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Act aditional

buna ziua. Am prelungit prin act aditional in termen un contract de servicii pentru inca 1 an. Inytrebarea e daca la anul il pot prelungi cu inca 1 an. multumesc
Buna ziua,

prelungirea unui contract se poate face in functie de prevederile cu privure la prelungire prevazute in contract.

Daca in contract nu este limitata prelungirea , desigur ca puteti prelungi din nou, pe ce perioada agreeati cu partenerul.

Succes!
multumesc
cu conditia sa va incadrati in valoarea si cantitatile maxime ale contractului.