avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 340 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot sa iau imprumut bani de la o firma?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot sa iau imprumut bani de la o firma?

Un prieten are o firma (domeniul IT) si as vrea sa stiu daca pot sa iau bani imprumut ca persoana fizica, de la aceasta firma? Este vorba de 30.000 EUR.

Daca se poate, ce conditii exista? Cat % dobanda, in cat timp trebuie sa il dau inapoi?

Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 14:33, 4 Aprilie 2015
Firma nu poate acorda imprumutul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am si eu nevoie de sfatul dvs, as dori sa cumpar un ... Alin2203 Alin2203 Buna ziua, am si eu nevoie de sfatul dvs, as dori sa cumpar un apartament in valoare de 50.000€, cam 20.000€ ii am cash de pe la parinti, bunici si ce am ... (vezi toată discuția)
Contract de imprumut pentru un sa Thora Thora as vrea sa va rog daca se poate sa ma lamuriti asupra acestui aspect, motiv pentru care am sa prezint la modul concret despre ce este vorba. care sunt ... (vezi toată discuția)
Vreau sa imprumut bani aiurelu36 aiurelu36 vreau sa imprumut bani de la un prieten care a lucrat in afara,si ni nu are o justificare de unde are banii este o lege citi bani poate sa imi dea imprumut ,nu ... (vezi toată discuția)