Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot sa iau imprumut bani de la o firma?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot sa iau imprumut bani de la o firma?

Un prieten are o firma (domeniul IT) si as vrea sa stiu daca pot sa iau bani imprumut ca persoana fizica, de la aceasta firma? Este vorba de 30.000 EUR.

Daca se poate, ce conditii exista? Cat % dobanda, in cat timp trebuie sa il dau inapoi?

Firma nu poate acorda imprumutul.