Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Executie lunara BVC
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Executie lunara BVC

Buna seara.
Se poate face executia lunara a BVC, daca informatia pe care o am este suma totala pe trimestru??
Eu cred ca sa poti face executia BVC, trebuie sa ai si sumele pe fiecare luna, atat la venituri cat si la cheltuieli!
Care este baza legala privitor la acest fapt?
Multumesc
Se poate dar nu este obligatoriu.
Baza legala:
Legea finantelor publice-500/2002 cu modificari si completari
[ link extern ]
Legea finantelor publice locale- 273/2006 cu modificari si completari
[ link extern ]