Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen

Buna ziua. Sunt inregistrat la ONRC cu o Inteprindere Individuala, autorizata pentru cultivarea legumelor si prestare de servicii agricole. Intrebarea mea este, daca doresc infiintarea unei livezi de cais si infiintarea unei pepiniere de productie, trebuie sa ma autorizez si pentru alt cod caen, pentru pomicultura? Daca trebuie un alt cod caen separat imi pot da o anexa la certificatul de inregistrare sau imi trebuie altul nou/? Va multumesc!
Buna ziua,

orice modificare pe care doriti sa o aduceti la actele I.I. intocmite initial, presupune sa intocmiti o decizie / hotarare, sa actualizati in acest sens actul in baza caruia ati infiintat I.I. si cu cerere , dosar si taxe le depuneti la ORC in vederea autorizari, in urma careia vi se vor elibera acte noi. Aceasta este procedura!

Succes
Am inteles! Presupun ca nu mai trebuie sa reiau intreaba operatiune de la inregistrarea initiala a II-ului, normal ar fi sa fie ceva mai simplificat. Va multumesc!