Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO

Daca am avut contract de munca perioada determinata de o luna, angajatorul trebuie sa-mi acorde si cel putin 2 zile de concediu odihna?
Buna ziua,

CO se acorda raportat la perioada lucrata in functie de nr. de zile de CO mentionat in CIM , indiferent daca este CIM p perioada determinata sau nedeterminata!
ELENA VASILE - Birou de Mediator, Mediator
Cate zile de CO aveati mentionate in c.i.m.?