Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Redirectionare 2% - impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Redirectionare 2% - impozit pe venit

Buna ziua
Firmele care au optat pentru plata impozitului pe venit, si nu pe profit, pot opta pentru redirectionarea de 2% catre o fundatie?Daca da, care este procedura (la finante m-au plimbat pe la cinci birouri de la unul la celalalt #-o)#-o#-o ?
Nu srl-urile ci pfa-urile, intreprinderile individuale, deci cei ce trebuie sa depune declaratia 200.