avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara permis

Buna ziua,
In urma cu 5 ani de zile am facut un accident fara permis, in luna februarie ,iar in luna septembrie am luat permisul de conducere, am fost judecat in urma cu 2 ani si jumatate. am primit o condamnare la 2 ani cu suspendare +2 de incercare. acum vreau sa dau alte categorii, le pot da ?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 13:52, 19 Aprilie 2015
Intervenţie moderator

@ girbi & zahariadan

Regulamentul de postare în Forum interzice înregistrarea sub alt nume a aceleiaşi persoane şi dublarea subiectelor. Prin urmare, vă rog să vă ştergeţi unul dintre conturi şi să nu mai postaţi acelaşi mesaj de mai multe ori. Aici puteţi citi regulamentul:
www.avocatnet.ro/content/tag...

Mulţumesc anticipat!

Gabriela Pintea


girbi a scris:
Buna ziua,
In urma cu 5 ani de zile am facut un accident fara permis, in luna februarie ,iar in luna septembrie am luat permisul de conducere, am fost judecat in urma cu 2 ani si jumatate. am primit o condamnare la 2 ani cu suspendare +2 de incercare. acum vreau sa dau alte categorii, le pot da ?


cyan a răspuns:
Din moment ce ati redobandit permisul de conducere inseamna ca puteti obtine si alte categorii.


girbi a scris:
Acum astept hotararea judecatoreasca. am fost la o scoala de soferi si a spus ca fara hotararea aceea nu pot face nimic. + ca e posibil sa il anuleze si pe cel care il am


cyan a răspuns:
Nu am fost atent la succesiunea evenimentelor. Daca ati obtinut permisul inainte de hot jud acesta se va anula.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandirea permisului anulat Iulika12000 Iulika12000 Buna ziua . Am permisul anulat din data anul 2009 in urma unei hotarari judecatoresti ca urmare unu accident de circulatie soldat cu decesul a doua persoane am ... (vezi toată discuția)
Examen auto shadow86rmv shadow86rmv Buna ziua. In urma unui accident rutier am primit 2 ani cu suspendare fara a mi se retine permisul de conducere nici macar o zi si as vrea sa stiu daca pot ... (vezi toată discuția)
Buna ziua daca se poate o intrebare am permisul suspendat .am ... manu1995 manu1995 buna ziua daca se poate o intrebare am permisul suspendat .am facut munca in folosul comunitati si reintregrare in societate .din suspendare a trecut un an din ... (vezi toată discuția)