Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere fara permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere fara permis

Buna ziua,
In urma cu 5 ani de zile am facut un accident fara permis, in luna februarie ,iar in luna septembrie am luat permisul de conducere, am fost judecat in urma cu 2 ani si jumatate. am primit o condamnare la 2 ani cu suspendare +2 de incercare. acum vreau sa dau alte categorii, le pot da ?
Intervenţie moderator

@ girbi & zahariadan

Regulamentul de postare în Forum interzice înregistrarea sub alt nume a aceleiaşi persoane şi dublarea subiectelor. Prin urmare, vă rog să vă ştergeţi unul dintre conturi şi să nu mai postaţi acelaşi mesaj de mai multe ori. Aici puteţi citi regulamentul:
www.avocatnet.ro/content/tag...

Mulţumesc anticipat!

Gabriela Pintea

girbi a scris:
Buna ziua,
In urma cu 5 ani de zile am facut un accident fara permis, in luna februarie ,iar in luna septembrie am luat permisul de conducere, am fost judecat in urma cu 2 ani si jumatate. am primit o condamnare la 2 ani cu suspendare +2 de incercare. acum vreau sa dau alte categorii, le pot da ?

cyan a răspuns:
Din moment ce ati redobandit permisul de conducere inseamna ca puteti obtine si alte categorii.

girbi a scris:
Acum astept hotararea judecatoreasca. am fost la o scoala de soferi si a spus ca fara hotararea aceea nu pot face nimic. + ca e posibil sa il anuleze si pe cel care il am

cyan a răspuns:
Nu am fost atent la succesiunea evenimentelor. Daca ati obtinut permisul inainte de hot jud acesta se va anula.