Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Monografie contabila achizitie din UE pt neplatitor de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Monografie contabila achizitie din UE pt neplatitor de TVA

Buna ziua.

Suntem un SRL neplatitor de TVA in Ro. Pentru achizitie servicii Google, am obtinut TVA special pt achizitii intracomunitare. Ulterior am achizitionat servicii Google si am primit o factura fara TVA la care trebuie sa declar si sa platesc TVA in Romania.
Ma intereseaza sa stiu care sunt inregistrarile contabile in ce prveste TVA -ul de plata.
Multumesc.
Veti depune decont special.
NC
Pt TVA-ul datorat :
635 = 446
plata TVA
446 = 5121/5311
Va multumesc mult.