Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fara flotant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fara flotant

Intr-o casa impartita in doua, intr-o parte locuiesc eu si familia mea iar in celanta locuia unchiul meu care a murit,acum acolo unde locuia unghiul meu o venit o sora dea lui, matusa cu mine, care locuieste acolo fara nici un fel de act , flotant sau orice altceva,iar casa este pe nmele bunicilor.Asi dori sa stiu daca are drept sa stea acolo pana se face succesiunea casei si terenului?
Legal,daca nu detine viza de flotant,in cazul unui control din partea autoritatilor este pasibila de amenda
si ca sa reclam ma pot duce la primarie sau la organele de politie?
asa cum stati dvs, sta si ea.
nu aveti cum sa ii interziceti sa stea.. iar viza de flotant isi poate face..
amenda e oricum mica, pana la 80 de lei. Viza nu are legatura cu dreptul ei de a sta.
pai da dar noi stam aici de 30 de cand s-o construit casa, avem buletin , ea nu ar nimic

pai nu trebuie sa te primeasca cineva in spatiu ca sa poti sa-ti faci viza de flotant?