Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Deducere cheltuiala cu casa de marcat
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Deducere cheltuiala cu casa de marcat

Buna ziua! In luna dec 2014 am achizitionat o casa de marcat in valoare de 500 lei cu tot cu tva. Pentru deducerea din /veniturile supuse impozitarii cu 3% se scade toata valoarea sau doar cea fara tva
Multumesc!
Buna ziua!
Daca sunteti platitor de tva, se deduce doar baza (500 lei fara tva), iar daca NU sunteti platitor de tva deduceti toata suma de 500lei.