Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Acord intre societati
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Acord intre societati

Buna ziua,
Administratorul unei companii (preluata cu debite) a discutat cu administratorul altei companii careia are sa ii dea bani,debitele sunt dinainte sa fie compania preluata, si s-au inteles sa continue relatiile de colaborare, desi debitele nu ii apartin administratorului care a preluat compania,de aceea ambii ambii patroni au cazut de acord sa semneze un document ( in care compania care datoreaza suma de bani celeilalte sa ii achite acest debit in termen de 5 luni, sa continue colaborarea pe viitor, si sa ii ofere toate conditiile necesare pentru continuarea colaborarii). Ce fel de acord se poate incheia intre parti? Aveti un model?
Trebuie facut la notar?

Multumesc!
Pentru suma restanta, puteti face un angajament de plata. Nu este nevoie sa il faceti la notariat