Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Firma offshore
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Firma offshore

Buna ziua ! As dori sa-mi deschid o firma offshore prin intermediul careia sa administrez un site. Din informatiile pe care le-am gasit pe net am inteles ca firma ar trebui sa fie intr-un stat cu care Romania are semnat un acord de evitarea dublei impuneri pentru impozite.M-am gandit la Dalware, USA.
As avea nevoie de niste sfaturi pentru deschiderea firmei , consiliere juridica, de la cineva care are o astfel de firma, sau un avocat care are experienta in astfel de cazuri!
Va multumesc!
In ultima vreme datorita acordurilor de tip FATCA majoritatea bancilor nu mai deschid conturi pt companii americane, tratatul la care faci referire exista dar nu in toate cazurile iti poate fi de folos