Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Ong-deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Ong-deschidere punct de lucru

Buna ziua,
Am un ONG cu activitate economica medicala si am inchiriat un spatiu pentru a deschide punct de lucru.Am terminat cu fiscalizarea casei de marcat (am declarat punctul de lucru la Finante,am hot judecatoreasca).Ma intereseaza daca mai este nevoie de autorizatia sanitara sau ce alte documente? Trebuie declarat programul de functionare la Primarie?

Multumesc!
De la primarie nu trebuie sa obtineti aviz de functionare. E bine sa mergeti la directia sanitara sa intrebati clar direct la sursa daca pentru activitatea dumneavoastra trebuie ceva de la ei.