avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA si caietul da bani personali
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA si caietul da bani personali

Daca sunt PFA cu domeniul de activitate transport persoane in regim taxi imi trebuie caietul acela cu ce bani de acasa am inceput serviciul?
Cel mai recent răspuns: calinandra , utilizator 08:12, 13 Mai 2015
Da, trebuie sa aveti cate un registru de bani personali pe fiecare masina.
Eu am PFA ca fotograf. Detin casa de marcat, ar trebuii sa am si caiet cu bani personali?:">

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul de bani personali pfa nico82 nico82 Buna ziua! PFA fara salariati,utilizeaza casa de marcat trebuie sa intocmeasca registrul de bani personali? (vezi toată discuția)
Casa de marcat cate coduri caen poate avea ? giuliorc92 giuliorc92 Buna ziua tuturor as dori sa merg la registrul comertului sa adaug codul taxi 4932 la PFA pe care detin , din momentul ca am atestat taxi vreau sa devin ... (vezi toată discuția)
Registrul de bani personali petrescu alina petrescu alina Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca un PFA care-si desfasoara activitatea in regim de taxi (taximestrist independent) are obligatia constituirii Registrului ... (vezi toată discuția)